Nelerdir


Bağışlanma İle İlgili Ayetler


Reklam


Bağışlanma İle İlgili Ayetler

“Allah’tan af, afiyet ve muafât isteyiniz.”

“Allah size leş, kan, domuz eti ve Allah’tan başkası adına kesileni (yemeyi) haram kıldı. Ama mecbur kalırsa saldırmadan ve sınırı aşmadan (bunlardan) yemesinde bir günah yoktur. Muhakkak ki Allah çok bağışlayandır, çok esirgeyendir.” (5)
“Kim de vasiyet edenin bir hata veya günah işlemesinden korkar da (tarafların) aralarını düzeltirse, ona günah yoktur. Allah bağışlayandır, esirgeyendir.” (6)

“Şeytan sizi fakirlikle korkutur ve size çirkin şeyleri yapmayı emreder. Allah ise size kendi tarafından bağışlama ve lütûf vaad ediyor. Şüphesiz Allah’ın (lütfû) geniştir. O bilendir.” (7)

İnanıp iyi işler yapanlara ve bundan böyle (Allah’a karşı gelmekten) korundukları ve inanıp iyi işler yaptıktan sonra (yasaklardan) sakınıp, inandıkları ve yine korunup iyilik ettikleri taktirde, daha önce yediklerinden ötürü bir günah yoktur. (Allah onları affetmiştir.) Allah güzel davrananları sever.” (8)


Reklam


Bir önceki yazımız olan Namazla İle İlgili Ayetler başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

ba???lanma ile ilgili ayetler. bağışlanmayla ile hadisler. bağışlanma ile ilgili hadisler. bağışlanmayla ile ilgili ayet ve hadisler.


Yorum Yapabilir , Veya trackback Yapabilirsiniz
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...Bir Yanıt Bırak

www.okulsozleri.com