Nelerdir


Kardeşlik ile ilgili yazı


Reklam


Kardeşlik ile ilgili yazı

28 nisan – 4 mayıs Kardeşlik ve sevgi haftası

28 Nisan ve 4 Mayıs tarihlari arası Kardeşlik Haftası olarak ilan edilmiştir. Kardeşlik Haftasını belirleyenler, sevgi saygı duygularını geliştirmeyi amaç edinmiş olmalı.

İnsan olmanın en büyük özelliği ve insanın en önemli görevi, karşısındaki insana iyi davranmak, hatalarından dolayı affedici olmak, hoşgörülü davranmak ve bütün insanlığın huzuru ve mutluluğu için çalışmaktır.

Türklerin kurdukları devletlerin temeline bakıldığında devlet içinde kesinlikle insanın insanı sömürmesi gibi bir yanlışlık görülmez. Aksine dünya ülkelerinin birçoğu daha düne kadar, hatta bugün bile başka milletleri sömürge olarak kullandıklarını görüyoruz.
Türk milleti, Sevelim sevilelim/ Dünya kimseye kalmaz diyen Yunus Emrenin yolunda yürümüştür yüzyıllar boyunca.

Atatürk de, Yurtta sulh, cihanda sulh diyerek insanlar arasındaki kardeşliğin barış temeline dayandırılmasını tavsiye etmiştir.

İşte bu gerçekten yola çıkarak, 28 Nisan ve 4 Mayıs tarihleri arası “Kardeşlik Haftası” olarak ilan edilmiştir.

Kardeşlik Haftası dolayısıyla dargınlar varsa onları barıştırmak için harekete geçmeli,kendi arkadaşlarımızla iyi geçinmeliyiz ve heryerde bu kardeşlik havasının oluşması için çaba göstermeliyiz.


Reklam


Bir önceki yazımız olan Cüzzam haftasıyla ilgili yazı başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

kardeşlik ile ilgili yazılar. KARDEŞLİK İLE İLGİLİ MAKALELER. kardeşlik ile ilgili siyasi yazılar. kardeşlik ile ilgili söyleyişi yazı. KARDEŞLİKLE İLGİLİ 3 SAYFALIK YAZI.


Yorum Yapabilir , Veya trackback Yapabilirsiniz
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi, Ortalama 5 Üzerinden 3,00 )
Loading...Loading...Bir Yanıt Bırak

www.okulsozleri.com