Nelerdir


Peygamberimiz ile ilgili hadisler


Reklam


Peygamberimiz ile ilgili hadisler

“Bu kur’an bir şefaatçi olup, kıyamette şefaati kabul olacak,tır. Yine şikayeti de önemi büyük olan bir şikayetçidir. Kendisine yapışanı tutar ve cennet tarafına gider. Kendisiyle amelden yüz çevireni de cehennem ateşine sevkeder.”
“Kur’an okuyan ve onu gereğiyle amel eden kimsenin annesine ve babasına kıyamet gününde ışığı ve aydınlığı dünya evlerinde var olan güneş ışığından daha parlak bir taç giydirilir.(Hal böyle iken) ya kur’an ile amel edenin kendisine(giydirilecek olan tacın) nasıl olacağını düşün.”
“Bu (yüce kitap olan) Kur’an Allah’ın bir ziyafetidir. O halde sizde elinizden geldiğince Allah’ın hediyesini kabul ediniz. Bu kur’an Allahü Zülcelal’in açık bir nuru, sağlam ipi ve şifasıdır. Cenab-ı Hak onun her harfine on sevap ihsan eder. Biliniz (dikkat edin) ki, elif, lam, mim’in tek harf olduğunu söylemiyorum. Elif ayrı bir harf, lam ayrı bir harf, mim’ de ayrı bir harftir.”
“Yakın zamanda bir fitne zuhur edecektir. (İnsanları) ancak Allah’ın kitabı kurtarır. Onunla amel eden kurtuluşa erer. Çünkü onda sizden evvel olanların eserleri ile sizden sonra meydana gelecek haberler ve aranızdaki hükümler mevcuttur. Allah’ı Zülcelal onu terkeden (ondan yüz çeviren) zorbaları helak eder.”
“Kur’an öyle bir kitaptır ki, onu cinler duyunca onun hükmünden yüz çevirmezler. Onlar Cin suresinde de beyan buyrulduğu gibi:
Bizler insan sözlerine benzemiyen acaib, insanları dinde ve dünyada hayra, iyiliğe götüren bir kur’an,ı duyduk ve ona (Hak kitap olduğu hususunda) iman ettik. Artık bundan sonra Rabbimize hiçbir şeyi şirk (ortak) koşmayız dediler.


Reklam


Bir önceki yazımız olan Temizlikle İle İlgili Hadisler başlıklı makalemizi de okumanızı tavsiye ederiz.

Etiketler:

peygamberimiz ile ilgili hadisler. peygamberimizle ilgili hadisler. peygamber ile ilgili hadisler. peygamberimizinle ilgili hadisler.


Yorum Yapabilir , Veya trackback Yapabilirsiniz
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (ilk Puanı Siz Verin)
Loading ... Loading ...Bir Yanıt Bırak

www.okulsozleri.com